Блог компанії

“Подвійне лікування”

Під час одного заняття з фізичної терапії у нашому медичному центрі дитина виглядала дуже втомленою, хоча розпочала курс реабілітації лише кілька днів тому і ще не мала б надто виснажитися. У розмові з фізичними терапевтами вона розповіла, що після заняття в “Інново”, яке триває дві з половиною години, її мама, замість того, щоб дати дитині відпочити після фізичного навантаження, одразу везе її до якоїсь жінки на масаж. І, як було зрозуміло зі слів дитини, там їй застосовують і мануальну терапію. Дитина також поскаржилася фізичним терапевтам, що після “методів” тієї “жінки-масажистки” вона відчуває біль в спині. Поставивши уточнюючі запитання дитині, фізичні терапевти змогли зробити висновки, що та невідома особа, яка надає послуги, робить це непрофесійно і в неналежних умовах. Наш маленький пацієнт зауважив, що йому тепер важко займатися і він “вже не може так”, коли його возять то туди, то сюди, не даючи перепочити.
Описаний вище випадок, коли пацієнти, лікуючись в медичному центрі, паралельно користуються послугами “фахівців” зі сторони, – непоодинокий. Через своє незнання, пацієнти можуть думати, що чим більше спробують методів, тим краще. Втім, ходіння до псевдо-фахівців є порушенням лікувального режиму і шкодить здоров’ю пацієнта. Якщо людина вже звернулася за фаховою допомогою в медичний заклад і погодилась із запропонованими методами лікування, то має виконувати рекомендації медичних працівників і консультуватися з ними щодо усіх своїх дій, які можуть вплинути на стан її здоров’я. Якщо ж пацієнт сам корегує призначене лікування, то це розцінюється як недовіра до фахівців і позбавляє їх відповідальності за результат лікування.

Згідно “Основ законодавства України про охорону здоров’я”:

1) пацієнт має право на вільний вибір лікаря та вибір методів лікування;

2) лікар має право відмовитися від подальшого ведення пацієнта, якщо той не виконує медичних приписів та порушує режим лікування.

Працівники Медичного центру “Інново” просять зробити вибір між офіційним лікуванням і послугами “бабці” та не рекомендують самовільно вносити корективи в режим лікування. У разі порушення лікувального режиму Медичний центр має право відмовити пацієнтові в подальшому лікуванні.