Фізична терапія при ДЦП

У “Медичному центрі фізичної терапії та медицини болю “Інново” 2013 року почало діяти дитяче відділення, де надають кваліфіковану допомогу дітям з дитячим церебральним паралічем (ДЦП).

У центрі “Інново” створені всі умови для фізичної реабілітації дітей з ДЦП. Для кожної дитини кваліфіковані фахівці підбирають індивідуальну методику реабілітації. Перед початком занять маленького пацієнта обов’язково обстежують три спеціалісти: невролог, педіатр та фізичний терапевт. Під час занять з кожною дитиною працюють одночасно декілька фізичних терапевтів, що дозволяє зробити наші заняття максимально ефективними. Ми використовуємо сучасне обладнання, яке відповідає нормам європейських реабілітаційних клінік.

Наші працівники є дипломованими фахівцями фізичної реабілітації. Ми постійно підвищуємо свій професійний рівень та є членами Всеукраїнських і Всесвітніх асоціацій з питань фізичної терапії та медицини болю. Методи реабілітації, які ми використовуємо у нашій практиці, є доказовими. Це підкріплено досвідом, помноженим на професійність персоналу та сучасні методи фізичної реабілітації, які підтримують та покращують якість життя наших маленьких пацієнтів.

Усі заняття в нашому центрі є безболісними! Фізична терапія відбувається в стані спокою, із врахуванням психоемоційного стану дитини. Ми дотримуємося правила: “Тільки позитивні емоції”. Адже коли дитина робить фізичні вправи з позитивним налаштуванням, ефект від занять збільшується. Тому ми проводимо заняття в формі гри, під час якої дитина виконує саме ті рухи, які потрібні для тренування або набуття того чи іншого навику.

У центрі “Інново” ми використовуємо такі методи фізичної терапії:

Підвісна терапія UGUL та Spider – це спеціальна підвісна система навантаження опорно-рухового апарату для відновлення амплітуди руху, нормалізації тонусу м’язів та збільшення їхньої сили.

Активна та пасивна гімнастика, діагональна гімнастика, нейророзвиваюча терапія Bobath та американська PNF-терапія сприяють мобілізації суглобів, стимулюють моторний розвиток та запобігають виникненню контрактур і деформацій.

Вібротерапія за допомогою австралійського кінезотерапевтичного тренажера HyperVibe допомагає збільшити ефективність від фізичних вправ. Вібрації цього тренажера позитивно впливають на тканини тіла.

Масаж (загальний, точковий, сегментарний) для розслаблення чи стимуляції певних груп м’язів.

Фізична терапія сприяє розвитку, збереженню та відновленню максимальної рухової і функціональної спроможності дитини.

Вчасна діагностика та фізична терапія дозволяють уникнути хірургічного втручання, різноманітних ускладнень та сприяють покращенню рухових навиків вашої дитини. З цією метою наш центр пропонує також програму раннього втручання для дітей віком від п’яти місяців. Це комплекс фізичних, дихальних та рефлекторних вправ. Завдяки цій програмі вже на ранніх стадіях фізичного розвитку дитини можна зменшити прояви захворювання та запобігти вторинним ускладненням.

Методи “Медичного центру фізичної терапії та медицини болю “Інново”

Система підвісної терапії UGUL

UGUL – це унікальний метод підвісної та блокової терапії, за допомогою якого можна розвантажити м’язи, наблизившись до стану невагомості, а за потребою – ефективно навантажити їх. Методика UGUL-терапії розроблена в Польщі.

Підвісна терапія UGUL сприяє зміцненню м’язів та є ефективною навіть у тих випадках, коли пацієнт не може самостійно пересуватись у просторі. Такого ефекту досягають, застосовуючи систему підвісів, під час чого пацієнт може рухатись без страху падіння.

За допомогою системи підвісів можна максимально розвантажити і розслабити різні групи м’язів і цим значно зменшити больовий синдром.

Віброплатформа HyperVibe

Віброплатформа HyperVibe – це австралійський кінезотерапевтичний тренажер, вібрації якого мають позитивний вплив на тканини тіла.
Вібрація людського тіла є природним явищем, яке відбувається під час руху, ходьби, бігу або стрибку.

Використання вібротерапії для збільшення ефективності від фізичних вправ за допомогою віброплатформи HyperVibe дозволяє:
– зменшити або усунути біль спини та суглобів;
– збільшити м’язеву силу, амплітуду рухів суглобів, щільність кісток, уражених остеопорозом;
– покращити циркуляцію крові;
– покращити рівновагу;
– пришвидшити обмін речовин;
– розслабити спастичні м’язи.

Гімнастика (PNF, діагональна гімнастика)

У всіх м’язах, суглобах, зв’язках є елементи, які реагують на розтягнення або стиснення. За допомогою певних маніпуляцій, впливаючи на ці рецептори, можна стимулювати, ініціювати і полегшити виконання будь-якого руху. Метод PNF – це ряд вправ, що сприяють розтягуванню хворобливих, напружених м’язів організму. Позитивним є й те, що вправи на розтягування пацієнт може застосовувати в повсякденному житті.

Комплекс вправ за методикою діагональної гімнастики передбачає активний і пасивний вплив на рецептори опорно-рухового апарату з метою нормалізації (через імпульси в ЦНС) структур головного і спинного мозку, активність яких забезпечує підтримку правильної пози, локомоцію (ходьба, біг, плавання), комунікацію (письмо, мова, жестикуляція, міміка), маніпулювання (предметна діяльність).

Метод діагональної гімнастики сприяє зниженню тонусу м’язів, гіперкінезів, поліпшенню координації та точності рухів, підвищенню загальної рухливості, напрацюванню нових навиків.