Блог компанії

Варіанти невдалої боротьби з тривожним розладом.

Варіанти невдалої боротьби з тривожним розладом.

Біль за грудиною, відчуття стискання в горлі, приступ ядухи, тахікардія, гіпертонія, холодні кінцівки та тривожність — це найпоширеніші прояви панічної атаки. Наша нервова система, сигналізує про виснаження, використовуючи всі інші системи нашого організму. У 90 % із нас, хоч раз у житті, відбувалася панічна атака. Приблизно 40 % людей періодично переживають панічні атаки різного ступеня, а у 4 % — формується стійкий панічний розлад, коли атаки є регулярними, а страх за здоров’я руйнує життя. Сьогодні ми розповімо про найпоширеніші дії невдалої боротьби з таким розладом і яке «підводне каміння» в них сховане.

1) Коли у вас з’являються подібні симтоми, перша логічна думка яка виникає — звернутися до лікаря. Але до якого саме лікаря? Кожен із нас розмірковує просто: обирає лікаря залежно від симптомів. Наприклад: важко дихати, серце, ніби виривається з грудей, тиск «скаче» — йдемо до кардіолога. Однак, тривожний розлад характеризується не тільки такими симптомами, це справжній комплекс симптомів, які відповідно спонукають нас звертатися до великої кількості спеціалістів: гастроентеролог, уролог, невропатолог і т. ін. Здебільшого, у таких випадках, лікарі не можуть знайти причину таких симптомів, у призначене лікування є неефективним. Тоді людина зневірюється в традиційній медицині і звертається до надприродного (так розпочинається наступний етап).

2) Якщо погано, якщо лікарі не допомагають, якщо симптоми нікуди не зникають, а жити повноцінним життям хочеться — ми починаємо вірити в магію, брудні чакри, діряву ауру та злі язики. Здається, що якщо почистити себе від усього цього — стане краще, а може життя взагалі кардинально зміниться і проблеми чарівним чином перетворяться в перемоги. Звісно, спочатку деяке самонавіювання може створити ілюзію покращення свого самопочуття, але зовсім скоро всі прояви повертаються.

3) Наступний етап — «сам собі спеціаліст». Хто як не я, знає краще про те, що відбувається з моїм організмом? Усе що треба — це просто трішки більше інформації, яку я можу без перепон віднайти в мережі. І тут починається найгірше — здається, що хворієш усім і відразу, починаєш знаходити в себе симптоми, яких, навіть до того й не було. Зрештою, здається, що виходу немає і вже ніколи не будеш здоровим. І тут з’являється така думка: моє життя не стане кращим, але треба з цим якось змиритися. Так ми опиняємося на наступному етапі.

4) Звернувшись до психіатра, дуже часто пацієнт отримує курс сумнівного медикаментозного лікування або взагалі «авторський» план лікування тривожного розладу, який не відповідає протокольним діям. Так, вам стане краще на певний час, але після того, як ви припините приймати ліки — симптоми повернуться. У результаті можливе, навіть посилення тривоги або ж виникнення побічних ефектів.

5) Наступний етап це звернення до психолога або психотерапевта. Це вірне рішення, яке повинно було бути прийнятим ще на першому етапі, коли ви звертались із різними скаргами до фахівців сфери медицини. Психологи та психотерапевти, це ті фахівці, які займаються лікуванням різних форм неврозів, тривожних розладів, панічних атак і т. ін. Однак проблема в тому, що знайти фахівця, який володіє достатньою кількістю знань та методів є складно. Часто люди роками ходять на прийоми до таких спеціалістів і так і не отримують реальних покращень свого стану.

6) Сім’я відіграє неабияку роль у нашому житті. А для людини з тривожним розладом — ще більшу. Сім’я зазвичай погіршує наш стан, навіть якщо близькі люди намагаються допомогти. Погано, якщо члени сім’ї не розуміють вашого стану й не вірять, що вам погано, але погано й те, коли вони починають вам надмірно допомагати, у такий спосіб, забираючи мотивацію до самовідновлення.

7) Найбільше страждає ваше соціальне життя. Тільки уявіть, скільки часу ви витрачаєте спочатку на пошуки причини проблеми, потім на її вирішення та й на боротьбу із самим собою. Коли вас турбує лише ваше здоров’я — де тут взятися місцю для радості, хобі, спілкуванню з іншими людьми? Страшно те, що ви зневірюєтеся, адже розумієте, що спробували вже все. Вам незрозуміло, чому саме з вами це відбувається.

Який висновок можна зробити з усього цього? А такий, що не всі з нас проходять усі ці етапи, дехто застряє на перших трьох. Однак, усі витрачають найцінніший ресурс — час, який можна витратити з розумом. Насправді, тривожний розлад можна вилікувати швидко. Просто треба знати як і до кого звернутися.

Ми закликаємо вас до того, щоби під час перших проявів тривожного розладу — звертатися до професіоналів своєї справи. Розумійте, що якісна допомога потребує наявності знань у голові того, хто вам допомагає. А знання — цінний ресурс.

Психологічна допомога важлива під час будь-якої реабілітації, не нехтуйте нею. Шукайте допомогу, отримуйте допомогу, головне — якісну та ефективну!