Блог компанії

Корекція стопи. Навіщо?

Автор: Ярополк Пшик , фізичний терапевт, директор Медичного центру фізичної терапії та медицини болю “Інново”

За сучасними уявленнями медицини, при лікуванні болю в нижньому відділі спини застосовують корекцію положення стопи. Позаяк будова стопи, її склепіння та розташування відіграють важливу роль, адже впливають на те, як ми ходимо, на нашу поставу, на здатність тіла контролювати навантаження. Багато розмов та дискусій лікарі та фізичні терапевти вели про те, наскільки ефективним є застосування індивідуальних функціональних ортозів стопи (ФОС).

За визначенням ISO (International Standard Organization), “ортозами” називають вироби, які застосовують ззовні для підтримки або корекції патологічного положення стопи. Термін “функціональні” означає, що спочатку стопу людини виставляють у анатомічно правильне положення і тоді виготовляють ортоз. Це спричиняє не тільки зміну механіки руху стопи, а й усього тіла загалом, що позитивно впливає на опорно-руховий апарат людини.

2013 року в американському науковому журналі Journal of Manipulative Physiological Therapy опублікували результати дослідження, в якому доведено ефективність застосування ФОС в лікуванні хронічного та неспецифічного болю в нижній частині спини.

Хронічний неспецифічний біль спини

Загалом, хронічний неспецифічний біль в нижній частині спини виникає внаслідок таких станів:
1. захворювання міжхребцевих дисків;
2. пошкодження та захворювання м’язів нижньої частини спини;
3. спинномозкова кила без стискання нервових корінців;
4. захворювання суглобів хребта;
5. звуження хребтового каналу (без стискання нервових корінців).

Результати дослідження

2013 року в американському науковому виданні Journal of Manipulative Physiological Therapy опублікували дослідження, в якому взяло участь 62 пацієнти з діагнозом “хронічний, неспецифічний біль в нижній частині спини”. Пацієнти були розділенні на дві групи: контрольну та основну. Учасники кожної з них отримували лікування з фізичної терапії, тобто: спеціально розробленні фізичні вправи на розтяг та укріплення м’язів спини, маніпуляції з суглобами та м’язами, фізіопроцедури, а також приймали нестероїдні протизапальні препарати. Учасникам контрольної групи виготовили індивідуальні ортози стопи. Після восьми тижнів лікування ті, хто перебував у контрольній групі, помітили значне полегшення, результати лікування контрольної групи кардинально відрізнялись від результатів основної групи.
Отож, після дослідження були отримані переконливі дані, що застосування індивідуальних функціональних ортозів стопи дають значно кращий результат у лікуванні болю в нижній частині спини.

Інші больові стани, при яких застосовують ФОС:

Leave a Reply