Блог компанії

“Інново” переймає досвід європейських фахівців

На фото: Працівники центру “Інново” з професором Хансом Форсбергом (другий справа) та з директором Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Володимиром Мартинюком (зліва).

Працівники нашого медичного центру взяли участь у школі-семінарі, яку проводив голова Європейської академії дитячої інвалідності, професор Ханс Форсберг. Семінар відбувався в Українському медичному центрі реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи у Києві 13 червня. Ханс Форсберг є дитячим неврологом зі Швеції. Під час його семінару можна було почути практичні поради, як удосконалити надання медичної допомоги дітям з особливими потребами. Професор розповів про методи реабілітації та підходи до захворювання на дитячий церебральний параліч в різних країнах світу. Одна із тем стосувалася пластичності мозку. За словами пана Ханса, у європейській медичній практиці реабілітації дітей з ДЦП акцентують увагу не на ураженій ділянці мозку дитини, а на тому, щоб якнайбільше розвинути здорову ділянку мозку.

Захар Козій, фізичний терапевт медичного центру “Інново”:

Найважливіше, що я почув під час семінару і можу використовувати в своїй роботі, це те, що мозок дитини є пластичним і він розвивається, незважаючи на його порушення. І що найбільше мозок розвивається в період активності дитини, коли дитина робить щось активно, самостійно, свідомо, а не тоді, коли дитина “відсутня” під час заняття, ми робимо щось замість неї, а вона залишається пасивною. Це ще раз нам підтвердило те, що під час занять потрібно максимально багато використовувати активного потенціалу дитини, щоб вона робила вправи і завдання, здебільшого, сама, активно. А ми можемо їй тільки допомагати у цьому.

Адріана Романів, лікар-педіатр медичного центру “Інново”:

Для мене під час семінару була важливою теза, що у роботі з дітьми з ДЦП основним нашим завданням, лікарів і фізичних терапевтів, є добитися максимально результативної співпраці з сім’єю дитини. І саме це в майбутньому дасть нам можливість досягнути бажаних результатів в реабілітації дитини. Професор Ханс Форсберг говорив про те, що насправді сім’я дитини має ставити нам завдання та цілі, яких ми можемо досягти, тому що сім’я найкраще знає свою дитину. Ми, фахівці, є допоміжною ланкою, основною – сім’я. І ця соціальна, а не медична модель, є зараз провідною в центрах реабілітації Європи.