Блог компанії

7 міфів про фізичну терапію

В усьому світі люди відчувають на собі, як ефективно фізична терапія впливає на їхнє повсякденне життя. І справді, як експерти з рухів людського тіла, фізичні терапевти допомагають людям будь-якого віку зменшити біль, відновити та покращити рухливість, залишатися активними та в хорошій спортивній формі протягом всього життя. Однак, існує декілька поширених проте хибних думок, які перешкоджають людям відвідувати фізичного терапевта. Настав час розвінчати ці міфи, отож…

МІФ №1 “Мені потрібне направлення, щоб відвідати фізичного терапевта”

Вам не потрібне направлення лікаря, щоб прийти на огляд до фізичного терапевта. Фізичний терапевт може оглянути Вас та визначити потребу у додатковій консультації лікарів.  Фізичні терапевти повинні працювати у мультидисциплінарній команді та мати постійний контакт з іншим медичним персоналом.

МІФ №2 “Фізична терапія – це біль”

Фізичні терапевти навпаки прагнуть звести до мінімуму біль і дискомфорт, в тому числі хронічний та довгостроковий. Вони працюють в межах вашого больового порогу, щоб допомогти відновити функції руху. Дослідження показують, що хоч 71% людей, які ніколи не відвідували фізичного терапевта думають, що фізична терапія є болючою, це число значно знижується серед пацієнтів, які відвідували його хоч б одноразово.

МІФ №3 “Фізична терапія необхідна тільки тим, хто зазнав травм чи нещасного випадку”

Фізична терапія – це набагато більше, ніж просто підвищення гнучкості чи зміцнення слабких м’язів після травм чи хірургічного втручання. Фізичний терапевт також діагностує та попереджає про потенційні проблеми, перш ніж вони призведуть до серйозних наслідків чи травм, наприклад: від тунельного синдрому кисті, замороженого плеча, хронічного головного болю чи болю в попереку.

МІФ №4 “Будь-який лікар може виконувати фізичну терапію”

Хоча 42% пацієнтів знають, що фізична терапія може бути виконана тільки ліцензованим фізіотерапевтом, 37% як і раніше вважають, що інші фахівці в галузі охорони здоров’я можуть також впоратися з фізичною терапією. Насправді, це не так.  Багато фізичних терапевтів проходять сертифікацію в конкретних областях, таких як неврологія, ортопедія, спорт або здоров’я жінок, щоб більш ґрунтовно та ширше вас консультувати.

МІФ №5 “Фізична терапія не покривається страховим полісом”

Більшість страхових полісів охоплюють деякі форми фізичної терапії. Крім страхового покриття, фізична терапія не завжди вимагає додаткових обстежень, хірургічних втручань або ліків, щоб надати допомогу пацієнту. Ви можете уникнути витрат, якщо звернетесь до фізичного терапевта вчасно і попередите хронічне захворювання чи травму.

МІФ №6 “Хірургічне втручання – це єдиний вихід”

У багатьох випадках, фізична терапія показала себе настільки ж ефективною, як і хірургія.  Наприклад, при лікуванні ушкоджень ротаторної манжети плеча, захворювань хребта, ушкоджень коліна, а також деяких форм артрозу коліна.

МІФ №7 “Фізичну терапію можна зробити самостійно”

Ваша участь є запорукою успішного плану лікування, але кожен пацієнт все ще потребує експертної допомоги та нагляду фізичного терапевта. Ваш фахівець буде використовувати його спеціальну освіту, клінічний досвід, щоб оцінити ваші потреби і провести діагностику перед створенням індивідуального плану лікування.

Посилання на оригінал: http://www.moveforwardpt.com/Resources/Detail/7-myths-about-physical-therapy